via @Info_Dron

ModelDRON.pl

Phantom 3 Professional

Z perspektywy Phantom 3 ProfessionalPrzód Phantom 3 ProfessionalAparatura Phantom 3 ProfessionalInstrukcja Phantom 3 ProfessionalZ góry Phantom 3 ProfessionalKamera Phantom 3 ProfessionalZ dołu Phantom 3 ProfessionalBateria - Pojemność:4480 mAh, Napięcie:15.2 V, Typ baterii:LiPo 4S, Energia:68 Wh, Waga:365 g, Maksymalny czas lotu:Około 23 minuty, Temperatura pracy:-10°C to 40°C, Maksymalna moc ładowania: 100 W

Phantom 3 Professional

UAV Phantom 3 Professional został opracowany przez firmę DJI (Chiny) został oficjalnie zaprezentowany 2015-04-08.

Jego podstawowe wymiary techniczne to:

 • długość: 0.35 m
 • szerokość: 0.35 m

Masa własna (bez ładunku) tego drona to 1.28 kg. Maksymalna masa startowa, to 1.28 kg.

Prędkość minimalną określa wartość 3.60 km/h. Prędkość maksymalną wyznacza wartość 57.60 km/h. Dron ten wznosi się w powietrze z prędkością 18.00 km/h. Prędkość opadania, to 10.80 km/h.

Zasięg bezzałogowca Phantom 3 Professional (czyli odległość maksymalna od operatora) to 2000.00 m. Phantom 3 Professional potrafi przebywać w locie do 0.40 h. Dron ten potrafi się wzbić w powietrze do wysokości 6000.00 m.

Niniejszy UAV startuje z ręki, z ziemi. Do podstawowych metod lądowania Phantom 3 Professional zaliczamy: na ziemię. Silniki nośne to: Cztery silniki elektryczne. Dron ten jest wyposażony m.in. w: 3-osiowy GIMBAL, Aparatura sterująca, Bateria, Blokada gimbala, Instrukcja w języku polskim, Kabel micro USB / USB, Kabel zasilający, kamera 4K, Karta micro SD 16 GB, Komplet śmigieł, system satelitarny GLONASS, system satelitarny GPS, system transmisji obrazu DJI Lightbridge. Cechą charakterystyczną tegoż sprzętu zatem jest m.in. Posiada funkcjonalność FollowMe, Posiada funkcjonalność Leć do punktu, Posiada funkcjonalność Leć wyznaczoną trasą, Posiada funkcjonalność Zawis w miejscu.

Reasumując, na bazie podanych parametrów, bezzałogowca tego zaliczyć można do następujących kategorii: cywilne, obserwacyjne, quadcoptery, wielowirnikowce.

Z InfoDron: Chińska firma DJI – która coraz bardziej wyrasta na lidera wśród producentów dronów cywilnych, zaprezentowała wczoraj (8.04.2015) na konferencji Experience Wonder swój najnowszy produkt – Phantom’a 3. Sprzęt będzie dostępny w przeciągu kilku tygodni w USA, jednak już teraz możliwa jest w wielu sklepach przedsprzedaż (tzw preorder). W odróżnieniu do Phantoma 2, który oferowany jest w wariantach z kamerą i bez kamery, trójka będzie dostępna tylko z kamerą, stąd też sugerowana przez producenta, alternatywna nazwa, to „latająca kamera”. Trójka będzie także dostępna w dwóch wariantach, jak wspomniałem oba z kamerami, jednak o różnych możliwościach.

Chińska firma DJI – która coraz bardziej wyrasta na lidera wśród producentów dronów cywilnych, zaprezentowała wczoraj (8.04.2015) na konferencji Experience Wonder swój najnowszy produkt – Phantom’a 3. Sprzęt będzie dostępny w przeciągu kilku tygodni w USA, jednak już teraz możliwa jest w wielu sklepach przedsprzedaż (tzw preorder). W odróżnieniu do Phantoma 2, który oferowany jest w wariantach z kamerą i bez kamery, trójka będzie dostępna tylko z kamerą, stąd też sugerowana przez producenta, alternatywna nazwa, to „latająca kamera”. Trójka będzie także dostępna w dwóch wariantach, jak wspomniałem oba z kamerami, jednak o różnych możliwościach.

Obie wersje kamer posiadają 94 stopniowe pole widzenia, dzięki czemu, jak zapewnia producent, nie uświadczymy w wykonanych nagraniach tymże dronem tzw. „rybiego oka” (charakterystyczne zakrzywianie obrazu). Oba warianty kamer mocowane są na gimbalu 3D (trójosiowa stabilizacja obrazu). Trójka obsługuje oczywiście GPS (moduł także odświeżony) oraz dodano obsługę GLONASS. Dzięki nowym usprawnieniom, dronem będzie można bezproblemowo sterować również w pomieszczeniach zamkniętych. Wbudowany akumulator Phantoma 3, to lekko ponad 20-23 minuty lotu.

Z ciekawostek, kontroler Phantoma 3 został wyposażony w przycisk, który umożliwia automatyczny powrót drona „do domu”. Trójka może także automatyczznie startować i lądować. Odświeżono także wersję symulatora. Nowy kontroler może być zintegrowany ze smartphone’em lub tabletem, dzięki czemu zyskamy podgląd na żywo z kamery drona w jakości 720p. Co ciekawe, kontroler ze smartphone’em lub tabletem nie integruje się już przez wifi, a przez złącze USB – wyeliminowano tym samym problem z nawiązywaniem połączenia. Ponadto przy trójce możliwe będzie strumieniowanie przesłanego wideo na żywo bezpośrednio do Youtube. 

- źródło: http://info.dron.pl/dji-phantom-3-z-kamera-4k-nadc...


Opis techniczny

Phantom 3 Professional to długo oczekiwany następca obecnie najbardziej popularnego quadrocoptera na rynku światowym - Phantoma 2 VISION +. Tak jak wszystkie wcześniejsze modele ma na wyposażeniu zarówno moduł kompasu jak i GPS jednak zdecydowanie przewyższa swoich poprzedników m.in.: dodatkowym wykorzystaniem systemu GLONASS, który pozwala na jeszcze bardziej dokładne określenie pozycji, kamerą umożliwiającą nagrywanie obrazu w coraz bardziej popularnej i pożądanej jakości 4K pozbawionej efektu "rybiego oka", , możliwością transmisji obrazu w HD, zastosowaniem technologii przepływu optycznego DJI wykorzystującą specjalnie zaprojektowany aparat oraz fale dźwiękowe aby maksymalnie ułatwić latanie w pomieszczeniach bez wsparcia GPS.

- źródło: http://www.drony.net/phantom-3-professional-dji.ht...

Wideo YouTube

 • Prezentacja DJI
  Prezentacja DJI
 • DJI GO – Intelligent Flight Mode: Waypoints
  DJI GO – Intelligent Flight Mode: Waypoints
 • DJI Phantom 3 - Nowa perspektywa
  DJI Phantom 3 - Nowa perspektywa
 • DJI Phantom 3 - To Not Yield
  DJI Phantom 3 - To Not Yield
 • DJI Phantom 3 -
  DJI Phantom 3 -
 • DJI Phantom 3 -
  DJI Phantom 3 -
 • DJI Phantom 3 -
  DJI Phantom 3 -
 • DJI Phantom 3 -
  DJI Phantom 3 -
 • DJI Phantom 3 -
  DJI Phantom 3 -
 • DJI Phantom 3 -
  DJI Phantom 3 -
 • Phantom 3 Tutorial - Getting Started - Setup, Tips & Tricks by SuperDrones
  Phantom 3 Tutorial - Getting Started - Setup, Tips & Tricks by SuperDrones