via @Info_Dron

ModelDRON.pl

Fenix System bezzałogowy Fenix

Fenix w locie zdjęcie producentaZestaw zdjęcie producentaFenix w locie zdjęcie producentaFenix zdjęcie producenta

Fenix

System FENIX to nowoczesna i wielofunkcyjna platforma bezzałogowa oparta na zminiaturyzowanych podzespołach oraz sprawdzonych rozwiązaniach. Najlepszej jakości materiały kompozytowe, bardzo precyzyjne układy pomiarowe oraz optyczne zapewniają dużą trwałość i skuteczne działanie, co przekłada się na najwyższą jakość dostarczanych opracowań. Zadaniem systemu - zależnie od zastosowanych sensorów - jest tworzenie opracowań w oparciu o techniki fotogrametryczne i teledetekcyjne, przeprowadzanie inspekcji infrastruktury energetycznej czy prowadzenie rozpoznania z powietrza. Wysoka autonomia systemu FENIX w połączeniu z zaimplementowanymi procedurami bezpieczeństwa przekładają się na wyjątkowy komfort użytkowania.

Model Fenix (model System bezzałogowy Fenix) firmy FlyTech UAV sp. z o.o. (Polska) został oficjalnie przedstawiony 2012-01-01.

Jego podstawowe wymiary to:

  • długość: 1.28 m
  • szerokość: 1.90 m
  • wysokość: 0.40 m

Masa własna (bez ładunku) tego bezzałogowca to 1.80 kg. Max. masa startowa, to 3.20 kg. Bezzałogowiec ten potrafi obsłużyć ładunek o max masie 1.40 kg. Masa awioniki nie może przekroczyć 1.40 kg.

Bezzałogowiec Fenix porusza się w powietrzu ze średnią prędkością 48.60 km/h. wg średniej arytmetycznej (t.j. (min+max)/2). Średnia prędkość na wysokości przelotowej to 50.40 km/h. Prędkość minimalną określa wartość 32.40 km/h. Prędkość maksymalną określa wartość 64.80 km/h. UAV ten wznosi się w powietrze z prędkością 18.00 km/h. Prędkość opadania, to 18.00 km/h.

Zasięg drona System bezzałogowy Fenix to 35000.00 m. Fenix potrafi przebywać w locie do 1.00 h. UAV ten potrafi się wzbić w powietrze do wysokości 1000.00 m.

Niniejszy bezzałogowiec startuje z ręki. Do podstawowych metod lądowania Fenix zaliczamy: na brzuchu. Silniki nośne to: silnik elektryczny o mocy 700W. Bezzałogowiec ten jest wyposażony m.in. w: laptop z oprogramowaniem naziemnej stacji planowania i kontroli lotu, system łączności FlyTech RadioLink oraz aparatura sterowania 2,4GHz, aparat fotograficzny Sony A6000 z obiektywem Voigtlander 40 mm, 2 zestawy akumulatorów Li-Po, zasilacz sieciowy, ładowarka i tester, instrukcja obsługi systemu w języku polskim oraz książka lotów, skrzynia transportowa z zestawem narzędzi i części zapasowych.

Reasumując, na bazie powyższych parametrów, drona tego zaliczyć można do następujących kategorii: obserwacyjne, cywilne, klasa mikro, mikropłaty, samoloty, płatowce.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Zaplanuj swój lot

Wykonanie nalotu rozpocznij od jego dokładnego zaplanowania. Oprogramowanie stacji naziemnej krok po kroku przeprowadzi Cię przez kolejne etapy planowania, umożliwiając przy tym wygodne i dokładne dopasowanie przebiegu misji do Twoich potrzeb oraz panujących warunków. Szereg procedur i zabezpieczeń zapewnia maksymalną swobodę planowania nalotu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Wykonaj go!

Po przesłaniu planu lotu do samolotu aktywuj tryb autonomiczny i rozpocznij wykonanie nalotu, wyrzucając samolot z ręki. Przemyślana konstrukcja płatowca umożliwia wykonanie startu bez konieczności wykorzystania katapulty. Resztę zrobi za Ciebie autopilot. Podczas lotu możesz na bieżąco monitorować parametry lotu, a w razie konieczności aktywować odpowiednie procedury awaryjne.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Opracuj dane

Po lądowaniu zgraj materiał zdjęciowy z samolotu a następnie przetwarzaj go przy użyciu dowolnego oprogramowania fotogrametrycznego. Wraz z systemem FENIX masz możliwość zakupu wysokiej klasy oprogramowania - AgiSoft Photoscan lub Pix 4D.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Wzmocniona struktura platformy

Kadłub oraz statecznik pionowy płatowca wzmocnione są dodatkowo tkaniną kompozytową. Amortyzujące, wymienne elementy kadłuba oraz wzmocniona krawędź natarcia zmniejszają ryzyko uszkodzenia konstrukcji, co przekłada się na długą żywotność podzespołów samolotu.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Komfortowa eksploatacja

Kompaktowa skrzynia transportowa pozwala na wygodny i bezpieczny transport systemu FENIX. Łatwe oraz intuicyjne połączenia w samolocie, przejrzyste checklisty oraz bezprzewodowa łączność komputera z systemem telemetrii zapewniają operatorowi wysoki komfort pracy z systemem.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Bezpieczny oraz przyjazny środowisku napęd

FENIX wyposażony jest w cichy, oszczędny oraz ekologiczny zespół napędowy, zasilany z Litowo- Polimerowych ogniw elektrycznych. Umiejscowienie śmigła zapewnia jego ochronę przed uszkodzeniami przy lądowaniach oraz gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa operatora.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Wymienne moduły optyczne

Uniwersalne punkty mocowania ładunku pozwalają na szybkie i łatwe zmiany modułów wyposażenia - kamer, aparatów czy innych sensorów. W standardowej konfiguracji samolot wyposażony jest w aparat fotograficzny Sony o rozdzielczości 24MPx z obiektywem Voigtlander, umieszczony na stabilizowanej głowicy.

- źródło: http://www.flytechuav.com


Wysoki poziom bezpieczeństwa

Dedykowane oprogramowanie planowania i konroli lotu wraz z szeregiem starannie opracowanym procedur operacyjnych zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkowania. Oświetlenie lotnicze samolotu zapewnia jego wyjątkową widoczność dla wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej.

- źródło: http://www.flytechuav.com


PO PIERWSZE - WYDAJNOŚĆ

Wysoka długotrwałość lotu oraz stabilizacja mechaniczna sensorów zapewniają wysoką wydajność systemu. Zastosowanie aparatu fotograficznego wysokiej rozdzielczości pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości sięgającej 1 cm/px

- źródło: http://www.flytechuav.com


PO DRUGIE - BEZPIECZEŃSTWO

Specjalny system zabezpieczeń i procedur, połączony z profesjonalnym wdrożeniem operatorów, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania systemu FENIX. Dedykowany system łączności pozwala na bieżące monitorowanie parametrów lotu oraz umożliwia szeroki zakres ingerencji w jego przebieg. W każdej chwili operator ma możliwość przejęcia pełnej kontroli nad samolotem za pomocą awaryjnego systemu sterowania.

- źródło: http://www.flytechuav.com


PO TRZECIE - WSZECHSTRONNOŚĆ

Dzięki modułowej konstrukcji oraz szerokim możliwościom adaptacji platformy FENIX do wykonywania określonych zadań, system charakteryzuje się dużą wszechstronnością zastosowań. W zależności od użytych sensorów, sposobu wykonania misji i analizy danych, FENIX znajduje zastosowanie w takich branżach jak geodezja, rolnictwo i leśnictwo, ochrona środowiska (ortofotomapy, modele terenu, teledetekcja), ratownictwo (rozpoznanie i poszukiwania) czy energetyka (inspekcje sieci przesyłowych).

- źródło: http://www.flytechuav.com

Wideo YouTube

  • FENIX UAV
    FENIX UAV