via @Info_Dron

ModelDRON.pl

Karma

GoPro Karma - renderGoPro Karma - renderGoPro Karma - w akcjiGoPro Karma - w akcjiGoPro Karma - dron z kontroleremGoPro Karma - w akcjiGoPro Karma - radioGoPro Karma - plecakGoPro Karma - radioGoPro Karma - radioGoPro Karma - w akcjiGoPro Karma - w akcji

Karma

Karma to pierwszy dron znanej ze świetnych kamer firmy GoPro. Zostanie wprowadzony na rynek w październiku (dnia 23) 2016 roku.

Cena podstawowa to 799$ bez kamery lub 999 z kamerą Hero 5 Session lub 1099 dolarów wraz z kamerą Hero 5. Karma współpracuje także z kamerami Hero 4 Black oraz Silver.

Cechą szczególną karmy jest wielofunkcyjny stabilizator (gimbal). Może być on odłączony od drona, dzięki czemu użyć go także można ręcznie (bez drona). Podobną właściwość ma np DJI Inspire One (i modele wzwyż).

Karmą będzie można sterować ręcznie lub autonomicznie, t.j. np w trybie Follow Me (dron podąrza za celem) lub leci ustaloną wcześniej trasą. Powyższe rozwiązania znane są np w modelu 3DR Solo, czy w najnowszych Phantomach DJI.

Atutem Karmy jest także mobilność / kompaktowość - dron po złożeniu ramion, podwozia i kamery wchodzi bez problemu wraz z akcesoriami do dość małej walizki, oczywiście dostarczonej razem z dronem przez producenta, dzięki czemu z łatwością zabrać można sprzęt nawet i na pieszą, dłuższą wyprawę.

Kontroler Karmy posiada wbudowany ekran 5 cali (720p), zatem żadne dodatkowe urządzenia mobilne nie są potrzebne do lotu np w trybie FPV. Radio pracuje w częstotliwości 2.4 GHz, co przedkłada się na zasięg ok 1km.

Technicznie:

Dron Karma konstrukcji GoPro (USA - Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) został oficjalnie zaprezentowany 2016-10-23.

Jego podstawowe parametry techniczne to:

 • długość: 0.41 m
 • szerokość: 0.30 m
 • wysokość: 0.11 m

Masa własna (bez ładunku) tego drona to 1.00 kg. Maksymalna masa startowa, to 1.00 kg.

Prędkość maksymalną określa wartość 54.00 km/h.

Zasięg drona Karma to 1000.00 m. Karma potrafi przebywać w locie do 0.30 h. Dron ten potrafi się wzbić w powietrze do wysokości 4500.00 m.

Niniejszy model startuje z ziemi. Do podstawowych metod lądowania Karma zaliczamy: na ziemię. Silniki nośne to: Cztery silniki elektryczne. Model ten jest wyposażony m.in. w: 3-osiowy GIMBAL, Aparatura sterująca, Plecak. Dron charakteryzuje się zatem m.in. Współpracuje z kamerami GoPro.

Reasumując, na bazie wyżej wymienionych parametrów, bezzałogowca tego zaliczyć można do następujących kategorii: cywilne, quadcoptery, wielowirnikowce.

- źródło: http://gopro.com

Wideo YouTube

 • GoPro: Introducing Karma
  GoPro: Introducing Karma
 • GoPro: Karma - GoPro Passenger™ App
  GoPro: Karma - GoPro Passenger™ App
 • GoPro: Introducing Karma Controller
  GoPro: Introducing Karma Controller
 • GoPro: Introducing Karma Grip
  GoPro: Introducing Karma Grip